Organik Ürün Bayiliklerinin En Karlı Olduğu Dönemler

Ülkede gün geçtikçe artan ve gelişen bir sektör alanı olarak göz dolduran solucan gübresi üretimi ciddi iş fırsatlarının en karlı olduğu organik iş kategorisidir. Maliyeti çok az ve getirisi çok üstünde bir iş fikri organik ürünler dönemi, solucan gübresi ve kültür mantarı yetiştiriciliği üretimi hem kazancı bol hem de çiftçiler ve diğer sektörler tarafından git gide talebi artmakta olan bir iş olarak girişimcilerin yüzünü güldürmekte.

Organik Gübre Üretimi

Solucan ve kültür gübresi ile yüz güldüren organik gübre üretimi en çokta çiftçilerin yüzü güldürüyor.  İlk olarak ele alınan kırmızı solucan gübresi üretimi konusunda ciddi kazançlar bulunmaktadır. Maliyeti az olan gübre üretimi, apartman kültüründe yaşayan inşaların tercih noktasıdır. Balkonda el yapımı hazırlanarak yapımı ile evde var olan çöplerin atıkları ile üretilen solucan gübresi solucanların üreme yöntemi ile elde edilir. Yani bir döngü söz konusudur.

Yeni piyasanın yeni oluşumu yeni bir iş imkânlarını da beraberinde getirirken doğa ve doğal tarıma olan talebin artışı ve gelişen gübre ihtiyacı az maliyet ile çok kazandırıyor. Küflü mantarı kolay yetiştirilmesinin yanın da bir de talebin oldukça yüksek olması girişimcilerin tercih edilme sebebidir. Bundan dolayı az sermaye ile yapılabilecek her iş fikirleri arasında mantar yetiştiriciliği yerini alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s