Kırmızı Solucan Gübresi İçin Gerekli Malzemeler

Kırmızı solucan denilen tür Kaliforniya solucanıdır. Küçük muhteşem canlılar ile organik gübre üretimini en başarılı şekilde yapıyorsunuz. Yetiştirmek istediğiniz bitki ve sebzeleriniz için kendi elinizle gübrenizi oluşturarak verimlilik elde edersiniz. Tek yapmanız gereken solucan kabı ve kırmızı Kaliforniya solucanları,

Öncelikle solucanlar için su yatağı oluşturmanız gerekecektir. Bunun için gerekli olanlar

15-20 santim derinliğinde bir kap ama plastik olmalıdır çünkü metal kaplar minarel içerir ve bu durum solucanlar için tehlikelidir. Tahta kap olursa da nemi tahta çekebilir ve solucanların ölmesine neden olabilir.

Kırmızı solucan gübresi, size aynı zamanda yeni iş fırsatlarının kapılarını açacaktır. Talebi o kadar çok ki bu durum sizin yeteneğiniz ile hızlı bir finansalar kaynağa dönüşe bilir.

Bir Başka İş Tercihi Tavuk Çiftliği

Son dönemlerin kar marjı yüksek olan bir alandır. Hayatımızdan hiç atamadığımız tavuk ve yumurta ikilisi her zaman para edecektir. Tavuk çiftliği kurmak ise dönemin rövanşta olduğu bir iş kategorisidir. Fakat düşünüldüğü gibi basit bir iş fikri değildir. Emek gerektiren bir iştir.

Böyle bir iş kurmak istiyorsanız ilk kural oturmak yok hep çalış yani çalış çalış çalış olacaktır. Öncelikle bu alan ile ilgili bir iş planı oluşturun daha sonra sermayenizi belirleyin ne büyüklükte bir çiftlik kurmak istediğiniz önemlidir. Tüm bunlara dikkat edilmelidir.  

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s