İNTERNET ÜZERİNDEN PARA KAZANMANIN YOLLARI

Gelişmekte olan teknolojinin insanlar üzerinde etkisinden biri de iş ve çalışma durumlarıdır. İnternet ile para kazanma ise son günlerde trend konulardan biridir.  Öyle ki günde ortalama neredeyse 7 saatten fazla vakit harcayan bir millet olarak araştırılan mevzulardan biri de ek iş olarak internet üzerinden para kazanma yollarının neler olduğudur.  Hiçbir birikim olmadan yani sermayesiz olarak yapılan internetten para kazanma işi için gerekli olan iki şey vardır ;

  1. İnternet
  2. Bilgisayar

Bu ihtiyaçlar sağlandıktan sonra internet ile para kazanma işleriyle ilgilenmek mümkündür.

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

Türkiye’de artan mobil cihaz ve bilgisayar kullanımı beraberinde internet ihtiyacını ,internete erişme ihtiyacını da getirmektedir. Yazılım bilgisinin olup olmadığı fark edilmeksizin ,internet sitesi oluşturarak para kazanmak artık birçok kişinin ek geliri haline gelmektedir. Bu siteler ücretli kurulması mümkün olduğu gibi ücretsiz açılması da mümkündür. Bu işten para kazanmak sabır gerektiren bir iştir.

İçerik Üreterek ve Blog Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde popüler hale gelen işlerden biri de youtube ,instagram ,bloglar vs. için içerikler üretmektir. Üretilen bu içerikleri ilgili kişilere satarak para kazanmak artık alışılmış bir durumdur.

E -ticaret için açıklamalar yazmak da  internet ile para kazanma yollarından biridir.  Başkalarının bloglarına ,makale içeriklerine içerik üreterek para kazanmak ek iş isteyenler için mükemmel imkanlardır.

Mobil Uygulamalar

Yazılım konusunda kendini geliştirenleri veya geliştirmek isteyenleri ilgilendiren bir konu olan mobil uygulamalar üreterek para kazanmak mümkündür. Google Play Store  ‘a bu uygulamaların yüklenip indirilmesi sonucu milyonlar kazanılmaktadır.

Sosyal Medya Fenomeni

Sosyal medya fenomeni olarak para kazanmak şu şekilde gerçekleşmektedir ;

Youtube , İnstagram , Facebook ,Twitter vs. üzerinde fenomen olanlar için butikler ,ayakkabı firmaları ,kozmetik ürün firmaları sponsor olmaktadır ve yatırımlar gerçekleştirmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternet üzerinden para kazanma yollarından birisi de anket doldurmak işidir. Anket doldurmak öyle söylendiği gibi basit bir iş gibi görünse de boş zaman ve sabır gerektiren bir iştir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s