Mobilya ya da Gıda Sektörü; Siz Olsanız Hangisine Yatırım Yapardınız

Birbirinden ayrı iki sektör, birbirinden ayrı iki yatırım tercihi; mobilya sektörü ve gıda sektörü. Her iki sektör de yatırımcıları açısından övülmekle bitmeyen yönleriyle tanınıyor. Girişimciler son dönemlerde bu alanlarda bayilikler alarak kazanç elde ettiler ve haliyle de kısa sürede bu alanlar popülerlik kazandı. Mobilya sektöründe niş bir şekilde Pazar tercih edenler çocuk mobilyaları, yatak odası mobilyaları ve oturma odası mobilyaları gibi alanlara yönelirken, gıda sektöründekiler ise pizza, çiğköfte, hamburger gibi alanlarda genişlediler. Peki sizce gıda bayiliği mi daha avantajlı yoksa mobilya bayiliği mi? Bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

Hangisi Daha Avantajlı?

İki sektör birbirinden yapısal olarak çok ayrı. Gereksinimler ve satış yöntemleri birbirinden farklı. Objektif olarak yaklaşmak gerekirse, gıda sektörü hijyen ve sağlık gibi iki çok kritik hususa göre büyük ölçüde risk içeriyor. En ufak bir problem karşısında müşteriler açısından oldukça zorlu bir sürece girilebilir. Oysa mobilya bayiliği alanında ise satışını yaptığınız ürünlerde bir sorun olsa dahi teknik destek veya parça değişimi gibi ana bayiden yardım alabilir ve sorunu giderebilirsiniz.

Mobilya sektöründe az ve yüksek fiyatlı satış söz konusu iken gıda sektöründe ise çok sayıda ve düşük fiyatlı ürünler satılıyor. Haliyle gıda sektöründe sürekli olarak para akışı söz konusu olur ancak mobilya özellikle ilkbahar ve yaz mevsimleri gibi evliliğin yoğun olduğu dönemlerde para akışı sağlar.

Bu veriler ışığında siz hangi sektörde bayilik tercih ederdiniz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s