Küçük Şehirler İçin İş Fikirleri

Küçük şehirlerde ikamet edenlerin bileceği üzere iş imkanları özel sektörde de, kamusal alanda da oldukça zayıf. Bu anlamda kendi işini kurmak isteyen kişiler, alternatifleri değerlendirirken biz onlara hangi alanda kısa sürede kazanç elde edebileceklerini aktarmaya çalışacağız.

Bir Takım Tüyolar:

Kendi işini kurmak konusunda deneyimli olan kişilerden derlediğimiz iş kurmak konusundaki tüyolara yakından bakacak olursak;

-Öncelikle bütçenizi ve yatırım maliyetinizi çok iyi hesaplamanız ve tercih ettiğiniz yatırım alanının getirisinin yaşadığınız bölgenin kültürel ve fiziksel yapısı ile uygun olduğundan emin olmanız gerekiyor.

-Eğer iş kurmak için bir alana sıfırdan giriş yapacaksanız öncelikle bu alanda deneyimli olan ve yakınınızda bu işi yapmış veya yapan bir kişiden bilgi almanız önemli.

-Devlet desteklerini ve mesleki eğitim kurslarını araştırarak, sizin için uygun olan fırsatları değerlendirerek maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Kültür Mantarı En Sık Tercih Edilen Alternatiflerden

Son dönemde özellikle sağlıklı beslenme alanında harcama yapanlar sayesinde fiyatı ve getirisi artan bir ürün olan kültür mantarını kendi imkanlarınızla yetiştirerek hasat edebilir ve kolayca satabilirsiniz. Kendi başınıza küçük bir tarımsal alanı isterseniz evinizin içinde veya çatınızda yaratabilirsiniz. Anlayacağınız kültür mantarı yetiştirmek 6 bin TL gibi bir toplam masrafla yaşadığınız ortamda başlatılabilecek bir iş. Ekim alanını oluşturmak için 2 ranza, klima, nemlendirici, gübre ve temizlik malzemeleri için harcama yaparsınız ve kısa sürede ilk hasadı alarak, elde ettiğiniz kazançla çiftliğinizi büyütebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s